Zajęcia umuzykalniające wg teorii prof. EE. Gordona tzw. "Gordonki"

Przedstawiamy wyjątkowe, pełne improwizacji ruchowej i głosowej, zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. EE. Gordona. Prowadzimy je w Bydgoszczy od 1998 roku, najpierw na Akademii Bydgoskiej, w ramach kierunku gordonowskiego na Wydziale Pedagogiki, następnie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i na Akademii Muzycznej w Bydgoszcz. Kolejne inicjatywy zostały podejmowane przez Fundację Kreatywnej Edukacji poprzez zajęcia, koncerty, czy szkołę muzyczną.

W roku szkolnym 2023/24 zapraszamy na grupowe, zindywidualizowane zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki E.E. Gordona (Jolanta i Miłosz Gawryłkiewicz, a także inni absolwenci kursów gordonowskich organizowanych przez PTEEG i FKE).

Przede wszystkim zajęcia rozwijają muzykalność dziecka. Pracujemy w obszarze  ruchu, wspierając koordynację  ruchową, czy umożliwiając uzyskanie poczucia pulsu. Dbamy o umiejętności wokalne i rytmiczne Waszych pociech. Przygotowujemy je do  rozpoczęcia gry na instrumentach w taki sposób, by  świadomie wybierały instrument oraz dokonywały sukcesów na tym tle, posiadając wystarczające umiejętności. Dla nas instrument jest wydłużeniem ciała dziecka i tylko, jeśli koordynuje ono oddech, ruch i śpiew, będzie gotowe do nauki gry.

Zajęcia te mogą również służyć obserwacji funkcjonowania dzieci w grupie rówieśniczej, ale oczywiście nie chcemy by był to jedyny cel. Przede wszystkim warsztaty umuzykalniające służą budowaniu relacji z dzieckiem, czy wspólnemu oddawaniu się pasji muzyki. Ponadto są świetną formą profilaktyki logopedycznej i ruchowej. Wasze dzieci doskonale bawią się razem i uczą od siebie. Rodziców zapraszamy do nawiązywania kontaktów i spędzania czasu w gronie wspierających przyjaciół z zajęć.

Z gordonami  startujemy od 12 września 2023. Zapraszamy we:
– wtorki godz. 16.00 zajęcia umuzykalniające dla Rodzin z preferencjami aktywności popołudniowych:-) 
– piątki godz. 10.00 zajęcia umuzykalniające dla Rodzin wcześnie wstających.
 
Proszę sobie zarezerwować godzinę zegarową, ubrać się w wygodne ciuchy i nastawić się na dobrą atmosferę i odkrywanie piękna muzyki.
 
Więcej informacji: Jolanta Gawryłkiewicz +48602466347
 
 

Jak rozpoznać zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasza Gordona

Scroll to Top