Szkoła muzyczna "Muzopolis"

Fundacja Kreatywnej Edukacji, we współpracy z gordonowcami oraz muzykami z naszego regionu prowadzi od 2014 roku szkołę muzyczną, która kształci wokalnie i instrumentalnie dzieci oraz młodzież. Z naszej oferty korzystają głównie osoby z naszych placówek edukacyjnych: przedszkola oraz szkoły podstawowej. Jednakże, coraz większe zainteresowanie działaniami muzycznymi Fundacji sprawia, że otwieramy się na wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko.

 
Do tej pory promowaliśmy teorię uczenia się muzyki w ramach grupowych zajęć umuzykalniających, jak również w ramach zajęć ogólnomuzycznych w placówce szkolnej. Ponadto dzieci kształciły się indywidualnie, podczas lekcji instrumentalnych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych. 
 
Od 2023 roku stawiamy głównie na zajęcia grupowe, podczas których kształcimy wokalnie i instrumentalnie w tym samym czasie, gdyż osoba,  która gra na instrumencie powinna, zgodnie z  teorią prof. EE. Gordona, w pierwszej kolejności zaśpiewać frazy, co pozwoli zidentyfikować opanowanie materiału, a dopiero w drugiej kolejności odtworzyć wyaudiowaną wokalnie partię – na instrumencie. Dzięki tej praktyce dzieci dużo szybciej opanowują linię melodyczną wokalnie, a przy tym mniej frustrują się grając na instrumencie materiał, który jest już im znany.
 
W naszej pracy korzystamy z materiałów własnych oraz tych, które przygotowali świetni spadkobiercy dzieł profesora: Christopher Azzara, Richard Grunow, Micheal Martin, czy Marilyn Lowe. Do tej pory powstały publikacje  praktycznie na wszystkie instrumenty. Członkowie PTEEG podejmują wysiłki, by przetłumaczyć gordonowskie publikacje na język polski, ale też tworzą własne materiały. 
 
Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do naszej szkoły muzycznej Muzopolis, która mieści się przy ulicy Mińskiej 15 w Bydgoszczy. Posiadamy instrumenty: pianistyczne, gitary, instrumenty perkusyjne. O doborze instrumentu decydują same dzieci. W przypadku podjęcia trwałej decyzji o grze na instrumencie polecamy zakup instrumentu, doradzamy jaki będzie najwłaściwszy (np. podczas wizyty u lutnika).
 
Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby. Dotychczas prowadziliśmy pracownie:
– fortepianu
– skrzypiec/altówki
– gitary/ukulele
– gitary basowej/ukulele basowego
– perkusji.
 
Zapraszamy do zapisów: +48602466347, jgawrylkiewicz@gmail.com
 
Nasze popisy muzyczne:
 
Scroll to Top