Organizacja koncertów

Celem  projektu jest propagowanie Teorii uczenia się muzyki autorstwa E. E. Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. Chcemy wychować przyszłych obywateli, aby potrafili korzystać z regionalnego, polskiego i międzynarodowego dorobku kulturowego. Koncerty są śpiewane, ale również instrumentalizowane, co z pewnością uwrażliwia (mamy tu spore doświadczenie) dzieci na piękno dobrej muzyki każdego rodzaju. 

Konkretne cele to: organizacja koncertów, każdorazowo dla około 60 osób – raz dla kobiet w ciąży i ich partnerów, innym razem dla małych dzieci z rodzicami. Takie uczty muzyczne dla najmłodszych wraz z rodzicami stanowią 40 minutowe spotkania, w których udział bierze kilku instrumentalistów oraz wokalistów. Program wypełniają krótkie, improwizowane utwory instrumentalne, wokalne oraz łączone. Motywy bazujące na warstwie melodycznej są przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Podczas całego koncertu dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze (niezbędna wykładzina) i aktywnie biorą udział w koncercie śpiewając oraz rytmizując. Artyści przez cały czas trwania spotkania nawiązują kontakt z publicznością, która wykonuje motywy ostinatowe, tańczy oraz kołysze się do rytmu. 

Jesteśmy najbardziej doświadczoną ekipą w Polsce! Do projektu zapraszamy topowych muzyków, tworząc cudowne doświadczenie muzyki na żywo z elementami improwizacji muzycznej oraz animacjami ruchowymi. Czerpiemy od najlepszych: pedagoga, muzyka, psychologa – Edwin E. Gordona, czy Rudolfa Labana.
Posiadamy kilkadziesiąt programów nawiązujących do różnorodnych stylistyk, czy kręgów kulturowych. Praktycznie nic nas nie ogranicza, a dzięki współpracy z setkami najlepszych muzyków z Polski i ze świata jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde zapotrzebowanie. 
Zapraszamy gorąco rodziny z małymi dziećmi (do 6 lat), ale także starsze pociechy. Ponadto muzyka znakomicie trafia również do osób dorosłych, jak i seniorów. Można śmiało powiedzieć, że nasze koncerty są wiekowo uniwersalna.
Koncert wpisuje się w projekt Muzopolis, współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz
Współorganizatorami są: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Dotychczasowe miejsca, w których koncertowaliśmy:

 • Pałac Młodzieży w Bydgoszczy,
 • Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,
 • Pałac Lubostroń w Lubostroniu,
 • MDK w Inowrocławiu,
 • Dom Muz w Toruniu,
 • Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu,
 • Zespół Parkowo-Pałacowy w Ostromecku,
 • Fundacja “Sto Pociech” w Warszawie,
 • Filharmonia Łódzka,
 • Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Fundacją Muzyka jest Dla Wszystkich,
 • Park Club w Bydgoszczy
 • Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Filharmonia Krakowska i wielu innych…

Ostatnio współpracowaliśmy ze studiem LoftoDance, a także z Młynami Rothera, czy Okęcką Salą Widowiskową w Warszawie. międzypokoleniowymi dla szerszej, niż dotąd publiczności. 

Do zobaczenia:-)

Do końca 2022 roku pracownicy Fundacji Kreatywnej Edukacji byli w trakcie realizacji projektu w partnerstwie z Filharmonią Krakowską i Akademią Muzyki w Krakowie – “Smykowe Granie“. Jest to cykl koncertów dla rodzin z małymi dziećmi do lat 3 o zróżnicowanym repertuarze, w oparciu o Teorię uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.

Smykowe granie w Filharmonii Krakowskiej. Gościliśmy tu od 2011 roku, nieprzerwanie, w każdym sezonie. Zagraliśmy dla około 500 osób miesięcznie. Słuchali nas przedstawiciele wielu pokoleń, rodzeństwa, także dzieci w wieku prenatalnym, osoby z całej Polski, a także przedstawiciele różnych kultur. Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną razem.
 
Nasze dokumenty filmowe, powstałe w czasie pandemii, czyli niestety bez publiczności:
MiloMania pasywnie https://youtu.be/9lXLY9xLQwk
Smykowy Miles Davis https://youtu.be/RPt2KC4Uad0
Smykowe Granie z Góralami https://youtu.be/Za-f8D8Qcuc
Smykowe Granie z Gwiazdami https://youtu.be/jAHWIGT2am8
Scroll to Top